سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد:لغو تحریمها در قلب مذاکرات وین است

379

به گزارش شلتوک به نقل از ایرنا ،ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در نشستی تلفنی با خبرنگاران در واشنگتن افزود که امیدواریم در طول مذاکرات در این هفته و روز های آتی روی آنچه باقی مانده است، کار کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه  مدعی شد زمان کاملا کوتاه است و ما به طور واضح این مطلب را گفته‌ایم، اگر به زودی به تفاهم و درکی از بازگشت متقابل به تعهدات نرسیم، سرعت و شتاب پیشرفت برنامه‌ هسته‌ای ایران منافع عدم اشاعه را که از مزایای برجام بود، از بین می‌برد و مجبوریم راه متفاوتی را در نظر بگیریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه درباره موضوع زمان مدعی شد این زمان یک ساعت استاندارد نیست بلکه بر اساس ارزیابی تکنیکی برنامه هسته‌ای ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی نیز در نخستین نشست خبری در سال جدید میلادی ۲۰۲۲ که بصورت تلفنی با برخی خبرنگاران رسانه های بین المللی در واشنگتن برگزار شد، گفت که مذاکرات هسته ای با ایران در وین پیشرفت کمی داشته اند و آمریکا امیدوار است در این هفته این پیشرفت گسترش یابد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اضافه کرد که لغو تحریم‌ها و گام‌هایی که آمریکا باید بردارد، همراه با گام‌های هسته‌ای که ایران باید انجام دهد، در صورتی که بخواهیم به پایبندی متقابل به برجام برسیم، در قلب مذاکرات کنونی در وین است./شلتوک