آماده سازی های ایران برای جام جهانی قطر

0
39
به گزارش شلتوک به نقل از ایرنا، دومین جلسه در خصوص موضوعات مربوط به جام جهانی قطر صبح امروز(سه شنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و برحضور فعالانه و موثر بخش خصوصی کشور در حوزه‌های مختلف در قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ تاکید شد.
مخبر در این جلسه با اشاره به روابط صمیمانه و‌ نزدیک جمهوری اسلامی ایران و قطر تاکید کرد: همکاری‌های مشترک تهران ـ‌ دوحه در دوران برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر فرصت مناسبی برای مستحکم‌تر کردن روابط بلندمدت دو کشور در زمینه‌های مختلف است.
وی بر حضور پررنگ‌تر بخش خصوصی ایران در حوزه‌های مرتبط با برگزاری جام جهانی فوتبال تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی تجاری ایران در قطر و تامین نیازمندی‌های غذایی، پشتیبانی، ‌اقامت و تردد گردشگران خارجی و تماشاچیان مسابقات فوتبال از جمله زمینه‌های مهم فعالیت بخش خصوصی است.
معاون اول رئیس‌جمهور دستگاه‌های مختلف را مکلف به تدوین و ابلاغ برنامه جامع همکاری‌های ایران و قطر کرد و مقرر شد ظرف یک هفته آینده برنامه عملیاتی زمان‌بندی شده هر دستگاه مشخص و اجرایی شود.
مخبر توجه به بحث گردشگری و حضور گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ایران را از مهم‌ترین زمینه‌ها و فرصت‌های درآمدزایی و هم‌چنین سرمایه‌گذاری در مدت برگزاری جام جهانی فوتبال برشمرد و از وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی خواست تا زمینه‌های حضور فعالانه مردم و بخش خصوصی برای این موضوع فراهم شود.
وی هم‌چنین دستور داد تا شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی، مشکلات زیرساختی و اقامتی جزایر ایرانی از جمله کیش که پذیرای گردشگران خارجی در دوران برگزاری جام جهانی هستند را هر چه سریع‌تر برطرف کند.
در این جلسه که وزرای نیرو، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و هم‌چنین مسئولان دستگاه‌های مربوطه در خصوص همکاری‌های مشترک ایران ـ قطر در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال حضور داشتند، گزارشی از وظایف و تکالیف دستگاه‌های مختلف در برنامه جامع همکاری‌های مشترک ایران و قطر در ۷۰ محور و تحت ۴ کمیته زیرساختی، گردشگری، فرهنگی و مالی ارائه شد.
وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از ملاقات‌های اخیر خود با مسئولان قطری و توافقات انجام شده با دست‌اندرکاران برگزاری جام جهانی در زمینه اقامت و تردد هوایی و دریایی گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال در ایران تاکید کرد: نقشه راه عملیاتی همکاری‌های ایران و قطر در برگزاری جام جهانی فوتبال بین دو کشور نهایی و امضا شده است.
در این جلسه تاکید شد نمایشگاه توانمندی‌های تجاری ایران در قطر در زمینه‌های مختلف توسط بخش خصوصی برگزار و زمینه‌های سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور فراهم شود./شلتوک

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید