نحوه ثبت نام داوطلبان مجلس در آستانه اشرفيه/آغازثبت نام از ۸ فروردين

0
225

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعيه اي نحوه ومدارک لازم براي ثبت نام داوطلبان مياندوره اي مجلس شوراي اسلامي را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شلتوک، متن کامل اطلاعیه شماره ۱۱ ستاد انتخابات کشور، بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ستاد انتخابات کشور
اطلاعیه شماره (۱۱)
به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند، ثبت نام از داوطلبان انتخابات اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای حوزه های انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، « تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تاريخ ۰۸/فروردین/۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه تاریخ ۱۴/فروردین/۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) به عمل خواهد آمد. داوطلبان گرامی میتوانند جهت ثبت نام به سه روش زیر اقدام نمایند:
۱. ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)؛
۲. ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)؛
۳. ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا ستاد انتخابات کشور (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت نام.
مدارك الزامي جهت ثبت نام و اعلام داوطلبي:
۱- اصل كارت ملي و تصوير آن.
۲- اصل شناسنامه عكسدار و تصوير كليه صفحات آن .
۳- یک قطعه عكس جديد ۴ × ۳ (ترجيحا با زمينه روشن)
۴- اصل و تصوير آخرين مدرك تحصيلي و يا مدرك معادل معتبر.
۵- اصل و تصوير گواهي رسمي مبني بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفاي موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي .
۶- اصل و تصوير برگ پايان خدمت وظيفه عمومي و يا مدركي معتبر دال بر روشن بودن وضعيت مشموليت خدمت وظيفه عمومي.


نکات مهم:
اول: به استناد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام بايد داراي شرايط زير باشند:
۱- اعتقاد و التزام عملي به اسلام.
۲- التزام عملي به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران.
۳- تابعيت كشور جمهوري اسلامي ايران .
۴- ابراز وفاداري به قانون اساسي و اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه .
۵- داشتن مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد يا معادل آن .
۶- نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابيه .
۷- سلامت جسمي در حد برخورداري از نعمت بينايي ، شنوايي و گويايي .
۸- حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداكثر ۷۵ سال تمام .
تبصره ۱- داوطلبان نمايندگي اقليتهاي ديني مصرّح در قانون اساسي از التزام عملي به اسلام، مذكور در بند (۱) مستثني بوده و بايد در دين خود ثابت العقيده باشند .
تبصره ۳ ـ هر دوره نمايندگي مجلس شوراي اسلامي معادل يك مقطع تحصيلي فقط براي شركت در انتخابات محسوب مي شود.
دوم: بر اساس قانون تفسير ماده (۲۸) كه در تاريخ ۱۲/۵/۱۳۹۰ به تاييد شوراي محترم نگهبان رسيده، مدرك معادل مدركي است كه واجد ارزش استخدامي باشد.
سوم: به استناد ماده ۴۶ قانون مذكور هر يك از داوطلبان نمايندگي مجلس مي توانند شخصاً و به صورت كتبي انصراف خود را به فرمانداري مركز حوزه انتخابيه و يا وزارت كشور اعلام نمايند، عدول از انصراف نيز پذيرفته نخواهد شد.
چهارم: طبق ماده ی (۱۸) قانون تسهيلات استخدامي جانبازان مصوب ۳۱/۳/۷۴ و تبصره ی ماده ی (۲۱) قانون حمايت از آزادگان مصوب ۱۳/۹/۶۸ و قانون جامع حمایت از ایثارگران و جزء (۶) بند «ث» ماده ی (۸۸) قانون برنامه ی ششم، كليه ی جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنين رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه ی حضور در جبهه دارند از يك مقطع تحصيلي بالاتر برخوردار مي گردند.
پنجم: بر اساس ماده ی ۷ و ۸ قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیتهای انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان موظفند حسابی را نزد یکی از بانکهای دارای مجوز بانک مرکزی تعیین و هنگام ثبت نام ارائه دهند. و شخصی را به عنوان نماینده ی مالی تعیین و به همراه مشخصات كامل وي در هنگام ثبت نام به وزارت كشور و يا فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه معرفی نمایند.
ششم: با موافقت مقام معظم رهبري در سال ۱۳۸۲، متولدين سال ۱۳۵۲ و قبل از آن از خدمت سربازي معاف میباشند. و به استناد تبصره ماده ۹ آئين نامه اجرايي قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب ۸/۱۱/۱۳۹۷ كليه مشموليني كه تحت معافيت عفو رهبري قرار گرفته اند از ارائه كارت پايان خدمت سربازي معاف مي باشند.
در پایان یادآور می گردد؛ مدارک معتبر تحصیلی مدارکی هستند که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و مدارک حوزوی باید به تایید مرکز مدیریت حوزه هاي علمیه قم، مشهد و اصفهان رسیده باشد.ستاد انتخابات كشور/شلتوک

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید